GREGORY HOUSE studia  

Klimatizace
Informace o destinaci

Výlety, letoviska, půjčení auta...

O zájezdu

Do 200 m od pláže, Klimatizace,

Informace o ubytování

2 lůžka
bez stravování

Poloha

Domky se nachází na pozoruhodném místě nad krásnou pláží Lemonakia. Stojí ve svahu nad silnicí, která odděluje svah od pláže. Je odtud nádherný výhled na záliv Kokkari a moře. Na pláž Lemonakia se dostanete ani ne za 10 minut, když sejdete z kopce a přejdete silnici. Do kopce a pak po úzké pěšince nebo příjezdové cestě, která vede k domu, Vám cesta bude trvat déle. Stoupání Vám vynahradí krásný výhled. Na okraj malebného Kokkari, kde jsou taverny, bar a obchody, se dostanete asi za 15 minut. Na pláži Lemonakia je taverna Andreas, která je proslulá výbornou kuchyní.

Ubytování

Dvoulůžková studia jsou dobře udržovaná a jsou vybavena WC, sprchou, kuchyňským koutem (včetně vařiče, základního nádobí a ledničky), klimatizací (za příplatek), TV/SAT a Wi-Fi. Studia jsou ve zvýšeném přízemí a ze zastíněných teras je výhled na moře a do zahrady. V okolí je rozlehlá středomořská zahrada, odkud si z lehátek můžete užívat krásné výhledy.

Shrnutí

Neobyčejné místo, které potěší všechny romantiky. Výhledy na malebné Kokkari a moře jsou okouzlující. Budete bydlet v přírodě s městečkem s tavernami, bary, obchody a dalšími službami na dosah. Krásné prostředí a klid Vám dovolí zapomenout na méně snadný přístup k domu.

Vzdálenosti

od pláže Lemonakia: cca 190 m
od centra Kokkari: cca 1,5 km

Pořadatel zájezdu

CK VIAMARE

Zdarma k tomuto zájezdu

Termíny odletu a ceník

Termíny a ceník

Zobrazit:
Datum od-do:
Načitám termíny ...
Ceny zájezdů HIT a Last Minute (LM) jsou v ceníku již po slevě.
Ceny ostatních zájezdů jsou v ceníku sníženy o věrnostní slevu Moje VTT letecky 9 %

Další informace k cenám

Cena zahrnuje

letenku Praha - Samos - Praha včetně leteckých poplatků, transfery v destinaci, 7x nebo 14x ubytování, služby zástupce CK

Cena nezahrnuje-příplatky

cestovní pojištění Uniqa vč. storna: od 40 Kč/osoba/den
jednolůžkové studio: od 500 Kč/noc
klimatizace: cca 5 €/den (platba na místě)
dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

Ceny jsou kalkulovány

k 1.10.2017

7 důvodů proč VTT

28 let zkušeností a stability
Osobně vybíráme ta nejkrásnější místa
Vybíráme hlavně místa bez masového turismu
Pravidelně kontrolujeme každé ubytování
Děti do 2 let cestují do Řecka za 500 Kč
Kodex kvality
Pojištění proti úpadku

Recenze

9,7
17 hodnocení
9,6 Ubytování
9,8 Služby
9,7 Okolí
9,6 Stravování
Řazení
1 2 3
9,3
Příjemný pobyt na kopci
8 Ubytování 10 Služby 9 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Samos nabízí ideálni kombinaci poznávání, koupání a na řecké poměry celkem dobře ...
Celkový dojem
Samos nabízí ideálni kombinaci poznávání, koupání a na řecké poměry celkem dobře značených turistických výšlapů. Delegátka Kristýna zná ostrov dokonale a i díky svému milému a kultivovanému vystupování patří ke špičce lidí, které pro tuto službu Viamare poskytuje.Slabinou zájezdu je, ostatně jako vždy, lowcostový letecký přepravce. I když tentokrát proběhly lety bez zpoždění a s česky mluvící posádkou, přeci jen jsou 15 kg limit pro zavazadlo a nelidský čas odletu z Prahy poněkud limitujícími faktory pro spokojenost s dovolenou.
Okolí

Pěšky dostupné pláže jsou oblázkové, s tavernami, místo ze mají i nudisté. Při nepříznivém větru lze dojet autem i jinam, kde je moře klidné, anebo na pláže písečné.

Ubytování

Příjemní majitelé a vzorná čistota. V nabídkovém katalogu Viamare působí Gregory house jako lákadlo pro ty, kdo hledají ubytování v klidu a soukromí, což není v úplném souladu s realitou. Nachází se sice kousek za vesnicí (v pěší dostupnosti, i když auto je výhodou) a nikoliv u hlavní silnice, tím však jeho výhody končí. Všechna 4 studia mají společnou terasu bez předělů, takže hosté musí chtě nechtě sdílet své zážitky a konverzaci s ostatními. V sousedství se navíc nachází další dům, který využívá jiná CK, a před terasou procházejí lidé, kteří si zkracují cestu do dalších penzionů.Slabší připojení WiFi - někdy síť fungovala dobře, někdy pomalu a jindy vůbec.

Strava

Nejbližší restaurací je Helen's Garden (nevelké menu, ale vynikající kvalita), poměrně velký výběr taveren nabízí Kokkari. Ceny byly oproti loňskému roku vyšší, nevím, zda jde o specifikum Samosu anebo o důsledek ekonomických reforem v celém Řecku.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
PaF, 01.10.2018
10
Návrat na "rodnou hroudu" byl přetěžký!!!
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Vstřícní lidé, nádherné moře, krásné hory a úžasné kočky.
Celkový dojem
Vstřícní lidé, nádherné moře, krásné hory a úžasné kočky.
Okolí

Krásné místo, soukromí s výhledem na moře.

Ubytování

Ubytování bez chyby, příjemný a vstřícný personál.

Další služby

"Naší" Kristýnu nelze popsat bez superlativů. Milá, sečtělá, vždy ochotná pomoci, krásná s velkým espritem a skoro domorodka.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Věra Grulichová, 01.10.2018
9
Krásné místo
9 Ubytování 9 Služby 10 Okolí 8 Stravování
Celkový dojem
Klidná romantická dovolená na krásném místě, doporučuji zapůjčot přibližovadlo a ...
Celkový dojem
Klidná romantická dovolená na krásném místě, doporučuji zapůjčot přibližovadlo a objet pláže a vesničky v horách.
Ubytování

Ubytování na krásném klidném místě s nádherným výhledem, předpokladem jsou ale rozumní sousedé, kvůli tenkým zdem a společné verandě.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Lucie Brabcová, 25.09.2018
9,3
Zelený ostrov s krásnými horami
9 Ubytování 10 Služby 9 Okolí 9 Stravování
Celkový dojem
Dovolená se nám líbila. Procestovali jsme celý ostrov. Ubytování je pěkné, čisté, ...
Celkový dojem
Dovolená se nám líbila. Procestovali jsme celý ostrov. Ubytování je pěkné, čisté, klidné. Rádi cestujeme - bylo zde hodně k vidění.
Okolí

Ostrov Samos je zelený (olivovníky, borovice, citrusy, platany, cypřiše, vinice....) a hornatý ostrov. Půlku času našeho pobytu jsme procestovali (5 dnů auto, 1 autobusový výlet, 1 pěší výlet). Doporučujeme si půjčit auto a navštívit: Eupallinův tunel, městečko Pythagoreio (hrad, kláštery, přístav), vesničky ve vnitrozemí (např. Platanos, Pirgos, Manolates, Vourliotes, Pagondas..), vodopád říčky Potami, Pythagorovy jeskyně, pláže Mikro a Megalo Seitani - na které se dá dojít pouze pěšky......Během našeho pobytu jsme zdolali i nejvyšší horu - makačka, ale nádherné výhledy!!Ze studií Gregory House je to do městečka Kokkari cca 25 minut. Je to pěkné prázdninové letovisko se spoustou pobřežních taveren a barů. Na pláže (Lemonakia, Tsamadou) je to z ubytování však jen kousek. Pláže jsou pěkné, čisté, ale plné slunečníků a lehátek. Jedná se o plně organizované pláže (WC, taverny, hudba...). Pěšky se dá dojít také na pláž Tsabou (cca 1 hodina chůze po silnici). Tato pláž je větší (oblázky, skály, organizovaná, ale je zde dostatečný prostor pro vlastní ležení).

Ubytování

Zatím nejlépe zařízené studio jaké jsme v Řecku měli. Kuchyňka byla vybavená vším potřebným základním nádobím (dostatečné množství talířů, skleniček, hrnků, také šálky, dva hrnce, pánev, cedník, vařečky, příbory, vývrtka apod.). Nechyběla rychlovarná konvice, překapávač na kávu a dokonce byly k dispozici i utěrky (pravidelná výměna). V každém studiu byl i vysoušeč vlasů a mop na podlahu. Ve všech oknech (WC, kuchyňka, ložnice) byly sítě proti hmyzu a kočkám :) Nebylo tedy nutné používat klimatizaci. Paní domácí pravidelně vzorně uklízela. Každý den (kromě neděle) vynesla koše, ustlala, vytřela. Ob den měnila ručníky a utěrky, asi čtyřikrát za náš dvoutýdenní pobyt povlékla.Gregory House leží na klidném tichém místě nad silnicí. Hluk od projíždějících aut není téměř slyšet. V noci je naprostý klid. Ten "ruší" pouze cikády a cvrčci. Pokud fouká vítr, ve studiích je velice příjemně. Před každým studiem je na terase dřevěný stolek a dvě plastové židle. Pod olivami má každý k dispozici plastové lehátko. Nechybí malý sušák na prádlo.Negativa: někomu může činit obtíže zdolat 45 schodů vedoucích ze silnice ke studiím; také je zde méně soukromí (společná terasa) - vše je slyšet, nám např. vadilo kouření spolubydlících.

Strava

Stravovali jsme se sami. V Kokkari je pekařství (otevřené od 4:00 do 21:00), ve městě se dají zakoupit i další potraviny včetně ovoce a zeleniny. Ve všech tavernách, které jsme navštívili, jsme se dobře najedli.

Další služby

Pan Václav byl osobně k dispozici každý večer ve své kanceláři, byl ochotný a milý. Poradil se vším, co jsme potřebovali. Domluvil nám zapůjčení auta na 5 dnů, byl ochoten sdělit i podrobné informace o zajímavých místech na ostrově. S autem jsme byli velice spokojeni, bylo v dobrém stavu, nevyskytl se žádný problém. Na výletě organizovaném CK jsme nebyli. Kromě výletů automobilem jsme podnikli jeden výlet s využitím místní autobusové dopravy (vše OK).

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jiří a Jana, 07.08.2018
10
Překrásné místo
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Gregory House v Kokkari dokonale splnil naši představu o vytoužené dovolené. ...
Celkový dojem
Gregory House v Kokkari dokonale splnil naši představu o vytoužené dovolené. Překrásné místo s výhledem na moře, naprostý klid, nádherné pláže. Cesta od moře po schůdkách do kopce pro někoho může být odrazující, ale my jsme si to velmi užili a vynahradí to naprostá pohoda bez dalších turistů. Městečko Kokkari kouzelné, mnoho báječných taveren. Všude skvělé jídlo, za celý týden jsme se nikde s jídlem nezklamali, perfektní a milá obsluha ve všech restauracích, kavárnách i obchůdkách. Nádherné okolí, hory, mnoho možností na výlety, tůry. Paní domácí pečlivě uklízí, obden čisté ručníky, ložní prádlo, vytřeno. Delegát pan Václav Čermák skvělý průvodce, rádce, člověk na svém místě, jako bonus navíc nesmírně vtipný :-) a milý.. Doporučuji, my se za rok zcela jistě vrátíme !!! Díky moc
Okolí

Pláže kouzelné, nepřeplněné, moře čisté, průzračné. V okolí krásné hory, zeleň, lesy.

Ubytování

Vše pro nás naprosto skvělé. Čisto, útulno, místo s nádherným výhledem.

Strava

Měli jsme pobyt bez stravy, ale nebyl problém se v okolí vždy výborně najíst.

Další služby

Delegát pan Václav byl úžasný, zcela k dispozici, měl přehled, měli jsme po celou dobu výborný pocit, že bude-li třeba, je na koho se obrátit.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Květa Cermanová, 23.06.2018
10
klid a krásné pláže
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Ubytování parádní, čisté pokoje se vším, co budete potřebovat. Krásně zde profukuje, ...
Celkový dojem
Ubytování parádní, čisté pokoje se vším, co budete potřebovat. Krásně zde profukuje, takže ani klimatizace není třeba. Projeli jsme celý ostrov a pláže u tohoto ubytování (Lemonakia, Tsamadou) jsou s přehledem nejhezčí. Do města k první samoobsluze dojdete loudavým krokem za 15 minut max, bez problému, je to vážně kousek. Kopec dolů k pláži je sice příkřejší, ale nic, co se nedá zvládnout. Námaha vykoupena krásným výhledem a hlavně klidem. V okolí restaurace Andreas (nic moc, vše mražené) a Lemonakia (zavírá mezi 18:30 - 19:00), nám se líbila Garden, kousek pod kopcem, super jídlo. Marina je téměř u města, ale nadšené jsme nebyly. Viamare jako vždy super, cesta bez problému, na místě taktéž, pan Václav poradil a zařídil (dejte si haloumi!).
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Iva, 14.08.2017
10
Celkově jsem byla velmi spokojená
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Celkově jsem byla velmi spokojená, ráda tam opět poletím. Hledám si vždy klidnou ...
Celkový dojem
Celkově jsem byla velmi spokojená, ráda tam opět poletím. Hledám si vždy klidnou lokalitu a toto místo to splnilo. Je to krásné, romantické místo. Ubytování splnilo to, co jsem očekávala. Co bych dala jako mínus malý sprchový kout a pak toaletní papír dávat do odpadkového koše. Úklid byl denně, tak to nebyl problém. Pak by někomu mohly vadit schody a cca 1,5 km do centra Kokkari do obchodů. Na stravu jsme s kamarádkou chodily do taverny, hned vedle pláže. Výborně tam vařili, vřele doporučuji. Delegát vše co jsme potřebovaly vysvětlil, spokojenost.Moře bylo čisté, azurově modré. Pláže také čisté - lehátko se slunečníkem za 3 eura. Pro mě velké + za oddělenou nuda pláž, kde nebyli ,,textiláci." :)
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jana, 31.07.2017
10
Dovolená podle našich představ
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Dovolená přesně tak, jak jsme si přestavovali. Krásný ostrov, kde není masová ...
Celkový dojem
Dovolená přesně tak, jak jsme si přestavovali. Krásný ostrov, kde není masová turistika. Autem jsme za 4 dny navštívili mnoho krásných pláží a vesniček. S ubytováním naprostá spokojenost. Výhled přímo z pokoje a příjemné posezení na terase. Cca 35 min. trvá cesta pěšky od studia do Kokkari, ke studii se jde výstup po schodech a na terase není žádné soukromí. Nám z toho nic nevadilo. Trochu pohybu prospěje a na studiu jsme měli společnost fajn lidí.Pláž přímo v Kokkari nás nenadchla, zato Lemonakia ano a ještě víc Tsamadou. Z těch co jsme navštívili autem byla nejkrásnější Micro Seitani, dále se nám líbila pláž Limnionas, Kaladhakia, Livadakia a Myrtia. Moře je nádherně čisté všude. Na večeři, pokud budete mít auto, doporučujeme zajet do vesničky Vourliotes. Skvělá kuchyně, atmosféra, nejlepší frapé a pivo za neuvěřitelných 1,5 eura jsme nikde jinde neviděli.Delegát pan Čermák je velmi vstřícný a ochotný vždy pomoci.V Řecku jsme byli po páté a zase jsme si to užili....
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Nikola, 05.07.2017
1 2 3

Mapa

Poloha hotelu na mapě má pouze informativní charakter a je poskytována bez záruky. Zobrazit velkou mapu

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright Cestovní kancelář VTT, TRAVEL FAMILY s.r.o. Specialista na Řecko od roku 1992. Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour